Eseményleírás
Ray Cooney:
A miniszter félrelép
bohózat
a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház vendégjátéka
fordító: Ungvári Tamás
Az előadás hossza: 120 perc 1 szünettel
Ray Cooney, a legnagyobb ma élő angol vígjátékszerző, többek között a Páratlan páros 1-2, a Család ellen nincs orvosság, és az 1x3 néha 4 című darabok írójának újabb szenzációs történetét láthatják, a kilencvenes évek egyik legsikeresebb magyar filmje után ezúttal színpadon.
A kormánypárti miniszter, Richard Willey és az ellenzéki frakció titkárnője titkos légyottra készülnek egy rendkívül előkelő szállodában. Jogos félelmük, hogy ez a randevú mindkettőjük számára sok kellemetlenséget okozhat, de azt talán legvadabb rémálmaik sem sejtetik, hogy politikai hovatartozásuk a legapróbb bökkenő az eléjük gördülő akadályok sorában.
Rögtön a szenvedélyesnek ígérkező este elején egy holttestre bukkannak, ami, valljuk be, az álmoskönyv szerint sem forró csókokat és mohó öleléseket jelent. Richard titkára, George siet a pácban ragadt házasságtörők segítségére, de a későbbiekben felbukkanó élők még több bosszúságot okoznak nekik, mint amire egy hulla megjelenésével számítottak.
Richard Willey miniszter: ADORJÁNI BÁLINT
George Pidgen, Richard Willey titkára: JÁRAI MÁTÉ
Jane Worthington: HORVÁTH ALEXANDRA
A menedzser: PÁL ATTILA
A fõpincér: HEGEDŰS ZOLTÁN
A hulla: LAKATOS MÁTÉ
RonnieJane férje: FERENCZ BÁLINT
Pamela: HAJDÚ MELINDA
Ápolónő: SZABÓ DOROTTYA
A szobalány: MONOS M. FRANCISKA
Rendező: BESENCZI ÁRPÁD
Díszlettervező: MÉSZÁROS TIBOR
Jelmeztervező: SZŐKE JULIANNA
Súgó: ARATÓ ANDREA
Ügyelő: CSITÁRI TAMÁS
Rendezőasszisztens: MURÁR SZABINA
„Ray Cooney engedélyét a Ray Cooney Plays (UK) és a Hofra Kft. (www.hofra.hu) közvetítette.”
Még
-
00
Nap -
00
Óra -
00
Perc
Megtekintés