Eseményleírás
Koncertmester:
Ulrike Titze – barokk hegedű (Drezda)
Első hegedű (barokk hangszerek): Ernő Péter (Csíkszereda), Mircea Ionescu (Bukarest), Koppány Hunyadi (Csíkszereda), Eszter Kardos (Marosvásárhely)
Második hegedű (barokk hangszerek): Gábor Előd (Brassó), Czikó Zsuzsánna (Csíkszereda), Csibi Dávid(Marosvásárhely), Viviana Ionescu (Bukarest)
Barokk brácsa: Adorján Csaba-László (Csíkszereda), Tankó Gabriella (Brassó), Suciu Attila (Nagyvárad)
Barokk cselló: Zsófia Bartha (Sepsiszentgyörgy), Lázár Zsombor (Csíkszereda)
Barokk nagybőgő: Arpad Szogyor (Csíkszereda)
Barokk fuvola: Szabó Málnási Éva (Csíkszereda), Ignác Filip (Sepsiszentgyörgy)
Barokk oboa: Maria Petrescu (Bukarest), Gáti Sándor (Nagyvárad)
Barokk fagott: Dóra Király (Budapest)
Barokk trombita: Vito Szelevényi (Budapest), Puja Barna Attila (Marosvásárhely)
Barokk kürt: Sorin Lupascu (Marosvásárhely), @Liviu Săvuță
(Ploiești)
Csembaló: Paul Cristian (Brassó)
Ütőhangszerek: Kasza Roland (Budapest), Ádám Julcsi (Csíkszereda), Jonas Amos (Budapest),
Ádám Tekula (Budapest)
A zenetörténet során a zenei ízlés változása maga után vonta a hangszerkészlet és az együttesek összeállításának változását is. Maga a zenélés azonban állandó keretet biztosított úgy a szakrális, mint a világi műfajokban, gyakran a határokat áthidaló zenészcsere segítségével. A Barokk Fesztiválzenekar összeállítása így több szempontból is megfelel egy 18. századi zenekarnak.
Az idei fesztivál fő vezérvonala a Kájoni-kódex, illetve e gyűjtemény európai zenei körképét nyújtó hagyományának folytatása. Ennek megfelelően a Barokk Fesztiválzenekar is ezt a célt tűzte ki koncertprogramjának összeállításakor. A Kájoni-kódex modern kori kiadása 1993-ban jelent meg a Musicalia Danubiana sorozat 14. köteteként. A Barokk Fesztiválzenekar a sorozatcím sugallatára jutott el a dunai metropoliszba, Bécsbe. Az oszmánok feletti győzelmet követően, Bécs második, 1683-as török ostroma és a felszabadító háború után Erdély nem tudott ellenállni az egyre növekvő Habsburg befolyásnak, ami a kulturális jellegre is komoly hatással volt.
A Barokk Fesztiválzenekar idei műsora a bécsi udvarban működő 18. századi osztrák és olasz zeneszerzők hangszeres műveit mutatja be.
Jegy ára: 20lej
Jegyek elővételben válthatók a Szakszervezetek Művelődési Házának pénztáránál a fesztivál kezdete előtt (július 1–5.) naponta 11–13, illetve 17–19 óra között.
A fesztivál ideje alatt jegyek a koncertek helyszínén, az előadások előtt egy órával, valamint július 8–12. között a Szakszervezetek Művelődési Házának jegypénztárábál válthatók, 11 órától 13 óráig.
Még
-
00
Nap -
00
Óra -
00
Perc
Megtekintés