Eseményleírás
Idén harmadszor vár titeket az Irodalmi Udvar a Double Rise fesztiválon! Új helyszínen, még színesebbe programokkal készülünk, hogy az esti tánc előtt, igazi testi-lelki feltöltődésben lehessen részetek!
Augusztus 10.
Vecsei H. Miklós József Attila-estje Balla Gergővel, a Platon Karataev frontemberével
Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne. „József Attila az őrület erejével, egy-egy szavával néha mélyebbre nyúlt, mint bárki más előtte” – írja róla naplójában Márai Sándor. Ebből a mélységből merít Vecsei H. Miklós, innen próbálja megmutatni a költő életútját, szerelmeit és versrészleteit.
----------------------------
Huszonhat év. Petőfi élete versben, zenében, történetekben
Zenés irodalmi-színpadi előadás, melyben Petőfi Sándor huszonhat éve elevenedik meg.
Játsszák: Adorjáni Bálint, Juhász Anna, Kacsó Hanga Borbála, Szabó Dániel
Szerkesztők: Asztalos Emese, Juhász Anna
----------------------------
QJUB – A kocka kibontása
Vecsei H. Miklós és csapata, Pilinszky János és Csoóri Sándor életműve alapján, a Kiégő Izzók csapatának élő, vetített díszletében, Koltay Szonja installációjával készítette el legújabb koncertszínházi előadását „a kocka kibontása” címen.
A Vecsei H. Miklós vezette, színház, zene és performansz határterületein mozgó alkotócsapat minden tagja a maga szakterületének elismert művésze: Hegedűs Bori – ének, Mihalik Ábel – dob, Frimmel Jakab – billentyű, elektronika, Paczári Viktor – basszusgitár, Ratkóczi Huba – szólógitár. Előadásukban a látványvilág, a zenei komplexitás és a fényművészet elemeit próbálták meg a lehető legkatartikusabb formában előállítani, hogy a két költőóriás életműve ne csak a szavak szintjén ragadjon meg emlékezetünkben.
Augusztus 11.
Kitelepítés - Visky Andrással Juhász Anna irodalmár beszélget
Vendégek:
Vecsei H. Miklós / Balla Gergely
Visky Andrással Juhász Anna beszélget a nagyregényről, az apa és család-motívum versekben megjelent helyéről, Biblia-olvasásról és arról, minden versében, és most a megrendítő nagyregényben is hittel, lélekkel lüktetnek a szavak.
Hogy kell egy Apát összerakni a nélküle eltelt idővel? Mit és hogyan őrizhetjük meg a hallgatás és nem-tudás valóságában? Erre kell a Biblia, az egyetlen könyv, ami a menekülés és remény egyetlen záloga lesz, benne a forrás: a hit, a szeretet és a bizalom - a megtartó erő
Visky András könyve megrendítő és felemelő történet egy családról, amely kiszolgáltatottságában, megalázottságában is a szeretetből és a bizalomból merít megtartó erőt újra meg újra.
------------------------
Nem akarok / Nemes Nagy Ágnes100
A Nem akarok egy meghitt, zenére fogalmazott életmű négy hangra komponálva, ahol nemcsak egy XX. századi, meghatározó irodalmi életút elevenedik fel, de közelebb léphetünk barátságok, versek, irodalmi művek és emberi döntések hátteréhez, míg dalként kedvenc Nemes Nagy Ágnes verseink csendülnek fel.
Résztvevők: Tempfli Erik, Hegedűs Bori, Vecsei H. Miklós, Juhász Anna
Szerkesztő: Juhász Anna
Színpadra alkalmazta: Horváth Panna
Augusztus 12.
Kártyajáték - Beck Zoli és Vecsei H. Miklós estje
Van 32 lapunk, épp, mint egy pakli magyar kártyában. A kártyák mindegyikén egy-egy szó, félmondat: valami, ami talán az életfordulókat jelöli, vagy csak hangulatot, állatot, égitestet.
Minden este legfeljebb 10 kártyalapot játszunk ki. Nem tudjuk, miket, mert nem mi keverjük a paklit, és nem mi húzunk, hanem ti, akik jelen vagytok az esten. A kártyákhoz történetek, versek, dalok, személyes élmények kapcsolódnak. Olyanok, amelyeket nem árulunk el előre egymásnak sem. Ez a mi kockázatunk – és persze, a tiétek is.
-----------------------------------
„Ki vagyok én? Petőfi arcai”: zenés irodalmi est Háy Jánossal, Juhász Annával és Rozs Tamással
Háy János és Rozs Tamás Petőfi-előadásának fókuszában a 200 éve született költő, Petőfi Sándor áll. A program vázát a megzenésített versek adják, amik a műsorba Petőfi költői szerepei szerint kerültek bele, emellett szerepel három népdal is, hisz a népdal Petőfi költészetének egyik fő katalizátora volt. A műsorban csellóval közreműködő Rozs Tamás írta a dalokat, míg Háy János citerával, dorombbal vagy más ritmushangszerrel kapcsolódik be. Az előadás törekedik arra, hogy nem megsemmisítve azt, de elemelkedjen a nemzeti költő toposzától és azokat a részeit mutassa meg az életműnek, ami minden irodalmat szerető ember számára fogható és szerethető. Költészetileg és persze emberileg is általános érvényű fontosságokat keresünk az életműben. A zene meg nagyon közel áll ehhez a költészethez, szerintem még mindig vannak Petőfi-versek, melyekről sokan azt gondolják, valójában népdalok. Arról nem is beszélve, hogy a zene tényleg ledönt minden határt.
Még
-
00
Nap -
00
Óra -
00
Perc
Megtekintés